Kroužky a jiné aktivity

Pravidelné kroužky

pondělí

tvořivá dílna

Děti mají možnost vyzkoušet si různé techniky malby, lepení, modelování
z keramické hlíny, modelování z přírodních materiálů a spoustu dalších výtvarných postupů a práci s nejrůznějšími materiály.

Na kroužku asistují praktikanti a učitelé anglického jazyka. Každé pondělí od 15:30 do 16:30.

úterý

Harmonizační cvičení pro děti

Střídáme kurz balančního cvičení a kurz jógy s prvky Tai-Chi. Při balančním cvičení využíváme pomůcek, jako jsou míče a balanční plochy. Děti se učí dobře dýchat, nacvičují správné držení těla a protahují všechny svaly. Cvičení vede zkušená lektorka Martina Voplatková.

Při józe se děti baví napodobováním pohybů zvířat a jevů v přírodě. Imitují například pohyby mořských vln, tančí s duhou či se snaží dosáhnout na měsíc. Tyto aktivity pomáhají rozvíjet obrazotvornost dětí a vylepšují jejich paměť a ohebnost. Je prokázáno, že tento typ cvičení také snižuje neklid a úzkost. Navíc při pravidelném a správném provádění vedou tato cvičení ke zlepšení fyzické kondice a prevenci nemocí.

Na kroužku asistují praktikanti a učitelé anglického jazyka. Každé úterý od 10:00 do 11:00.

čtvrtek

Plavání

S dětmi navštěvujeme komfortně vybavený bazén. Děti se zde pod vedením profesionálního plavčíka učí základním plaveckým dovednostem
a zároveň se dosyta vydovádí.

Tento kroužek není zahrnutý v ceně školkovného.

Každý čtvrtek od 10:00 do 11:00.

pátek

Malý kuchař

Děti se na tomto kroužku podílejí na příprvě pokrmů a zjišťují, jak vznikají suroviny potřebné pro výrobu všelijakých dobrot. Děti si samy připravují odpolední svačinu, čímž rozvíjejí jak fantazii, tak jemnou i hrubou motoriku, učí se počítat a v neposlední řadě trénují trpělivost.

Každý pátek dopoledne.

Jiné aktivity

svátky

moc rádi slavíme

Moc rádi slavíme a na slavnosti se rádi připravujeme. Proto v naší školce každoročně ve strašidelných maskách slavíme Halloween, zveme Mikuláše, čerta i anděla, abychom nepřišli o nadílku, máme vždy vánoční besídku, pořádáme masopustní rej, připravujeme se na Velikonoce, oslavujeme tatínky i maminky a připomínáme si i den dětí. Školní rok uzavíráme Zahradní slavností, kam zveme i rodiče, babičky, dědečky a další přátele školky a dětí.

výlety

celoročně

Podnikáme výlety do okolní přírody a navstěvujeme zvířátka v pražské zoo.

divadla

zážitky

Zveme k nám do školičky oblíbené divadelní soubory (Divadlo Lala a Malé Vinohradské divadlo) a sami navštěvujeme vybraná divadla, jako sousedské divadlo na Vyšehradě Damúza, divadlo Minor a Divadelní loď Tajemství.

jaro

Pořádáme výlety za jarní vílou Kvítkomírou a užíváme si vyšehradské květeny.

léto

Léto si chceme hlavně užít, takže jakmile začnou být letní teploty, školková zahrada se promění v plovárnu s velkým bazénem a děti mají možnost vyzkoušet si vše, co se naučily během hodin plavání.

podzim

Pravidelně se vydáváme za podzimním skřítkem Vítkem, do Toulcova dvora, do Bučovic na koníčky a na skvělou dýňovou polévku na dýňovou farmu.

zima

Když je sníh, Vyšehrad je ideálním místem pro bobování, stavění čehokoli ze sněhu a jakékoli zimní dovádění. Před Vánocemi vyrážíme za betlémy a za paní Zimou.

Jednou měsíčně pro děti i rodiče

hudební ateliér

Děti i jejich rodiče mají možnost vyzkoušet si nepřeberné množství známých i neznámých hudebních nástrojů, zazpívat si, zatančit si a pobavit se. Více info na www.jednosrdceruce.cz.

Kroužek se platí vždy v den jeho konání po výuce přímo panu učiteli.

Jednou měsíčně v úterý od 17:00 do 17:50.